Grooming Zakres Usług

GROOMING

Grooming- od angielskiego groom-pielęgnować.Groomer-osoba zajmująca się kompleksową pielęgnacją psów i kotów, zawód jeszcze stosunkowo mało znany w Polsce , na zachodzie już od dawna popularny. Najlepszymi groomerami bywają najczęściej osoby zajmujące się profesjonalną hodowlą , pasjonaci kynologiczni , niezbędna jest ogólna wiedza z bechawioru umiejętności manualne i plastyczne. Bo przygotowanie psiej fryzury wg.wzorca przypomina rzeźbienie i tworzenie dzieła , z materiału jakim jest żywa istota – pies. Na koniec , żeby "dopiąć guzik" , należy pamiętać o przestrzeganiu zasad BHP oraz zasad etycznych w pracy ze zwierzęciem.


Szczeniak w domu – i co dalej?
Jeśli nasz pupil ma krótką sierść pielęgnacja polega głównie na kąpieli i dokładnym wysuszeniu psa. Psy krótkowłose wymagają tak samo częstych kąpieli jak długowłose , należy dobrać odpowiedni szampon i odżywkę. Zanieczyszczenie środowiska jest obecnie , tak duże ,że zabiegi pielęgnacyjne stały się konieczne. Jeśli uzmysłowimy sobie , że skóra jest największym organem w organiźmie zarówno psa jak i człowieka , to jej kondycja wpływa na ogólne samopoczucie i na zdrowie naszego pupila.

Jeśli nasz pupil ma długą sierść – często jest zadawane pytanie "kiedy pierwsza wizyta w salonie ?" .Pierwsza wizyta w salonie grooerskim powinna mieć miejsce - między 3 a 4 miesiącem życia. Młody pies oswaja się z zapachami , uczy się stać na stole i poddawać zabiegom grooomera. Oswaja się też z odgłosami jakie towarzyszyć będą pobytowi u fryzjera -tzn. szum wody , prysznic , suszenie suszarką ,praca maszynki itd.

Dużym błędem jest przyprowadzenie po raz pierwszy do groomera psa rocznego lub jeszcze starszego. Zwierzę przysparzać może groomerowi wiele kłopotów , zwłaszcza jeśli było w domu swoim nie czesane lub jeśli właściciel sam próbował zabiegów fryzjerskich domowymi narzędziami , wielokrotnie kalecząc swojego psa , kiedy nie umiejętnie usuwał kołtuny.

Podobnie wygląda sytuacja w kąpieli. Żaden pies nie lubi kiedy woda zalewa mu oczy i uszy .Trzeba to zrobić umiejętnie. Użyć szamponu dla psów – nie szczypiącego w oczy. Nie dopuszczalne jest mycie w ludzkim szamponie !!! To my lubimy prysznic – pies niekoniecznie. Dlatego trzeba go przyzwyczajać od małego do kąpieli, aby stała się przyjemnością a nie udręką dla psa i właściciela.

Jedynym przeciwskazaniem do kąpieli jest choroba lub warunki pogodowe.Te ostatnie dotyczą psów ,które zamieszkują w budach i pilnują terenu. Psy stróżujące kapie się jesienią , tak aby na zimę były wyczesane i umyte. Czysta sierść zatrzymuje ciepło ciała tworząc swoistą poduszkę powietrzną. Futro zadbane izoluje i grzeje psa .Futro brudne i spilśnione z kołtunami nie daje żadnej izolacji , jest ciężkie szybko nasiąka wodą i przysparza zwierzeciu cierpień. Psy stróżujące kąpie się tez na wiosnę i ewent. w ciągu lata.

Po kąpieli należy , użyć odpowiedniej odżywki , która pozwoli zabezpieczyć włos i odżywić go. Potem zostaje już tylko dokładne wysuszenie, robimy to profesjonalną suszarką dla zwierząt .Suszenie małego yorka trwa ok.30minut. Suszenie psa typu np.nowofunland może trwać kilka godzin. Ważne jest aby nie zostawiać psa mokrego – bo sam wyschnie. To błąd i może doprowadzić nawet do zapalenia płuc.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą !

Z A K R E S U S Ł U G

Systematyczne wizyty w salonie skracają czas zabiegów pielęgnacyjnych
poprawiają samopoczucie zwierzęcia ,
minimalizują stres związany z długim pobytem w zakładzie ,
oraz obniżają koszt usługi .

KOMPLEKSOWA USŁUGA W NASZYM SALONIE ZAWIERA :

*Zabiegi pielęgnacyjne wstępne tzw.przygotowujące psa do kąpieli i ewent.strzyżenia

  1. rozczesanie sierści, usuwanie pasożytów, zgrzebłowanie ,czyszczenie uszu + depilacja , korekta pazurów, trymowanie/jeśli rasa tego wymaga/
  2. kosmetyka łap – usunięcie kołtunów wokół poduszek palców ,korekta kształtu łapy .

*Kąpiel głęboko oczyszczająca + kąpiel pielęgnująca + nałożenie maseczki odżywczej .

*Suszenie i czesanie , po wysuszeniu doczesanie psa. Prawidłowo wykapany pies uzyskuje sierść o właściwej strukturze , która nadaje się do formowania odpowiedniej fryzury.

*Strzyżenie zasadnicze wg wymogów danej rasy lub strzyżenie sportowe dla psów nie wystawianych lub mieszańców , na życzenie właściciela .

UWAGA

Właścicieli psów prosimy o następujące informacje :

  1. braku szczepienia p/wściekliźnie
  2. trudnym charakterze psa.
  3. chorobach o podłożu alergicznym
  4. oraz innych okolicznościach ,które mogą wpłynąć na psa w trakcie lub po zabiegach pielęgnacyjnych, np. choroby serca i układu krążenia, padaczka lub inne.

Ceny usług uzależnione są od rasy psa, wielkości , stanu sierści, oraz nieprzewidzianych trudności jakie napotka groomer w trakcie pracy ze zwierzęciem. Cena ustalana jest każdorazowo indywidualnie po obejrzeniu psa w salonie. Jeśli np. okaże się ,że na zwierzęciu znajdują się pasożyty -pchły , przed zabiegami właściwymi zostanie poddane dokładnemu oczyszczeniu na koszt właściciela .
Psy zaniedbane ,wymagające głębokiego odkołtunienia przed kąpielą i dokładnego rozczesania spędzą w salonie wiele godzin, a cena za usługę ustalana jest po jej wykonaniu.
Psy zadbane odwiedzające salon regularnie co 2 lub 3 m-ce w zależności od rasy /termin i godzina, wizyty ustalany jest z góry/ mogą liczyć na atrakcyjne bonusy rzeczowe lub usługowe /po rocznym stażu/

przykład ; pielęgnacja psa rasy York pełny długi włos;/zapis na termin/
+ okolicznościowe bonusy w roku kalendarzowym.
wizyta co 14 dni – cena 25 zł.
wizyta co 3 tygodnie – cena 30 zł
wizyta co m-c - cena 40 zł
wizyta co 5 lub 6 tygodni – 45 zł
więcej - ceny uzależnione od stopnia skołtunienia sierści.

TYLKO NA MOKRO ROZCZESUJ SIERŚĆ !

Podczas czesania między kąpielami , użyj odżywki odpowiednio dobranej do włosa rozcieńcz ją w wodzie i spryskaj włos. Poczekaj chwilę niech wsiąknie. Teraz możesz zacząć rozczesywać sierść. Rób to partiami , pasma przytrzymuj palcami aby nie ciągnąć psa za skórę. Po rozczesaniu natychmiast wysusz psa suszarką.