Pielęgnacja zwierząt

GROOMING

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kontakt z nami

Grooming

obraz 0 mops Pysio 2

Grooming- od angielskiego groom-pielęgnować. Groomer-osoba zajmująca się kompleksową pielęgnacją psów i kotów, zawód jeszcze stosunkowo mało znany w Polsce, na zachodzie już od dawna popularny. Najlepszymi groomerami bywają najczęściej osoby zajmujące się profesjonalną hodowlą, pasjonaci kynologiczni, niezbędna jest ogólna wiedza z bechawioru umiejętności manualne i plastyczne. Bo przygotowanie psiej fryzury wg.wzorca przypomina rzeźbienie i tworzenie dzieła, z materiału jakim jest żywa istota – pies. Na koniec, żeby „dopiąć guzik”, należy pamiętać o przestrzeganiu zasad BHP oraz zasad etycznych w pracy ze zwierzęciem.

Szczeniak w domu – i co dalej?
Jeśli nasz pupil ma krótką sierść pielęgnacja polega głównie na kąpieli i dokładnym wysuszeniu psa. Psy krótkowłose wymagają tak samo częstych kąpieli jak długowłose, należy dobrać odpowiedni szampon i odżywkę. Zanieczyszczenie środowiska jest obecnie, tak duże, że zabiegi pielęgnacyjne stały się konieczne. Jeśli uzmysłowimy sobie, że skóra jest największym organem w organizmie zarówno psa jak i człowieka, to jej kondycja wpływa na ogólne samopoczucie i na zdrowie naszego pupila.

Jeśli nasz pupil ma długą sierść – często jest zadawane pytanie „kiedy pierwsza wizyta w salonie ?”. Pierwsza wizyta w salonie groomerskim powinna mieć miejsce – między 3 a 4 miesiącem życia. Młody pies oswaja się z zapachami, uczy się stać na stole i poddawać zabiegom groomera. Oswaja się też z odgłosami jakie towarzyszyć będą pobytowi u fryzjera -tzn. szum wody, prysznic , suszenie suszarką, praca maszynki itd.

Dużym błędem jest przyprowadzenie po raz pierwszy do groomera psa rocznego lub jeszcze starszego. Zwierzę przysparzać może groomerowi wiele kłopotów, zwłaszcza jeśli było w domu swoim nie czesane lub jeśli właściciel sam próbował zabiegów fryzjerskich domowymi narzędziami, wielokrotnie kalecząc swojego psa, kiedy nie umiejętnie usuwał kołtuny.

Podobnie wygląda sytuacja w kąpieli. Żaden pies nie lubi kiedy woda zalewa mu oczy i uszy .Trzeba to zrobić umiejętnie. Użyć szamponu dla psów – nie szczypiącego w oczy. Nie dopuszczalne jest mycie w ludzkim szamponie!!! To my lubimy prysznic – pies niekoniecznie. Dlatego trzeba go przyzwyczajać od małego do kąpieli, aby stała się przyjemnością, a nie udręką dla psa i właściciela.

Jedynym przeciwwskazaniem do kąpieli jest choroba lub warunki pogodowe.Te ostatnie dotyczą psów ,które zamieszkują w budach i pilnują terenu. Psy stróżujące kapie się jesienią, tak aby na zimę były wyczesane i umyte. Czysta sierść zatrzymuje ciepło ciała tworząc swoistą poduszkę powietrzną. Futro zadbane izoluje i grzeje psa. Futro brudne i spilśnione z kołtunami nie daje żadnej izolacji jest ciężkie szybko nasiąka wodą i przysparza zwierzęciu cierpień. Psy stróżujące kąpie się tez na wiosnę i ewentualnie w ciągu lata.

Po kąpieli należy, użyć odpowiedniej odżywki, która pozwoli zabezpieczyć włos i odżywić go. Potem zostaje już tylko dokładne wysuszenie, robimy to profesjonalną suszarką dla zwierząt. Suszenie małego yorka trwa ok. 30minut. Suszenie psa typu np. nowofunland może trwać kilka godzin. Ważne jest aby nie zostawiać psa mokrego – bo sam wyschnie. To błąd i może doprowadzić nawet do zapalenia płuc.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą !

Zakres Usług

Systematyczne wizyty w salonie skracają czas zabiegów pielęgnacyjnych
poprawiają samopoczucie zwierzęcia,
minimalizują stres związany z długim pobytem w zakładzie,
oraz obniżają koszt usługi.

              Usługi:

 • Kąpiele oczyszczające i lecznicze dla OGROMNYCH i malutkich
 • Strzyżenie i trymowanie psów rasowych według wzorców FCI/SHOW GROOMING
 • Usuwanie poszerstka w okresie linienia /zgrzebłowanie
 • Strzyżenie sportowe dla psów wielorasowych /PET GROOMING
 • Koty długowłose – rozczesywanie, kąpiele i strzyżenie
 • porady kynologiczne i pielęgnacyjne
 • dobór i sprzedaż preparatów pielęgnacyjnych/szampony, odżywki
 • sprzedaż ubranek/sukienki, pelerynki derki, kombinezony, skafenderki itd.

 

obraz 1 maltan 1

KOMPLEKSOWA USŁUGA W NASZYM SALONIE ZAWIERA :

*Zabiegi pielęgnacyjne wstępne tzw.przygotowujące psa do kąpieli i ewentualnie strzyżenia.

 1. rozczesanie sierści, usuwanie pasożytów, zgrzebłowanie, czyszczenie uszu + depilacja, korekta pazurów, trymowanie/jeśli rasa tego wymaga.
 2. kosmetyka łap – usunięcie kołtunów wokół poduszek palców, korekta kształtu łapy.

*Kąpiel głęboko oczyszczająca + kąpiel pielęgnująca + nałożenie maseczki odżywczej.

*Suszenie i czesanie, po wysuszeniu doczesanie psa. Prawidłowo wykapany pies uzyskuje sierść o właściwej strukturze, która nadaje się do formowania odpowiedniej fryzury.

*Strzyżenie zasadnicze wg wymogów danej rasy lub strzyżenie sportowe dla psów nie wystawianych lub mieszańców, na życzenie właściciela.

UWAGA

Właścicieli psów prosimy o następujące informacje :

 1. braku szczepienia p/wściekliźnie
 2. trudnym charakterze psa
 3. chorobach o podłożu alergicznym
 4. oraz innych okolicznościach, które mogą wpłynąć na psa w trakcie lub po zabiegach pielęgnacyjnych, np. choroby serca i układu krążenia, padaczka lub inne.

Ceny usług uzależnione są od rasy psa, wielkości, stanu sierści, oraz nieprzewidzianych trudności jakie napotka groomer w trakcie pracy ze zwierzęciem. Cena ustalana jest każdorazowo indywidualnie po obejrzeniu psa w salonie. Jeśli np. okaże się, że na zwierzęciu znajdują się pasożyty -pchły, przed zabiegami właściwymi zostanie poddane dokładnemu oczyszczeniu na koszt właściciela.

Psy zaniedbane wymagające głębokiego odkołtunienia przed kąpielą i dokładnego rozczesania spędzą w salonie wiele godzin, a cena za usługę ustalana jest po jej wykonaniu.
Psy zadbane odwiedzające salon regularnie co 2 lub 3 m-ce w zależności od rasy /termin i godzina, wizyty ustalany jest z góry/ mogą liczyć na atrakcyjne bonusy rzeczowe lub usługowe /po rocznym stażu.

TYLKO NA MOKRO ROZCZESUJ SIERŚĆ!

Podczas czesania między kąpielami, użyj odżywki odpowiednio dobranej do włosa rozcieńcz ją w wodzie i spryskaj włos. Poczekaj chwilę niech wsiąknie. Teraz możesz zacząć rozczesywać sierść. Rób to partiami, pasma przytrzymuj palcami aby nie ciągnąć psa za skórę. Po rozczesaniu natychmiast wysusz psa suszarką.

DLACZEGO WIZYTA U PSIEGO FRYZJERA
KOSZTUJE WIĘCEJ NIŻ TWOJE STRZYŻENIE?

-Twój fryzjer nie myje Ci tylnej części ciała, nie usuwa zaschniętych kup spod ogona

-Nie zwlekasz z myciem głowy i czesaniem przez 8 tygodni lub dłużej

-Twój fryzjer nie przycina Ci włosów w miejscach intymnych

-Twój fryzjer nie musi depilować i czyścić Ci uszu

-Twój fryzjer nie usuwa Ci z oczu zaschniętej ropy i śpiochów

-Twój fryzjer nie robi Ci manicure ani pedicure

-Twój fryzjer strzyże tylko włosy na głowie

-Nie gryziesz i nie drapiesz swojego fryzjera, nie rzucasz się na niego

-Nie kręcisz się w kółko, nie wyjesz na stole

-Nie puszczasz bąków wprost w twarz swojego  fryzjera

-Prawdopodobieństwo, że załatwisz się na środku salonu fryzjerskiego jest raczej niewielkie!

Jesteś zdecydowany?

Pod Mopsem to sprawdzony dobry groomer Bytom.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie,
dostosowując się do jego potrzeb.