Pielęgnacja psa i kota

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kontakt z nami

Pielęgnacja kota

Koty tak jak psy należy od małego przyzwyczajać do regularnego czesania oraz do kąpieli.Zwłaszcza koty długowłose i półdługowłose wymagają regularnych kapieli co 2 m-ce.Kapiemy w dobrym szamponie /szukamy info -nie szczypie w oczy/ dokładnie spłukujemy a potem suszymy suszarką.Oczywiście pamiętamy o tym ,że sierść przed kąpielą należy rozczesać i usunąć ewntualne kołtuny. Całość pracy można , też powierzyc doswiadczonemu groomerowi. Alternatywą dla sierści długiej jest jej strzyżenie. W salonie pod mopsem kot najpierw jest wstępnie rozczesywany potem kąpany.Czysty i suchy włos może być, strzyżony aby nadac zwierzęciu schludny i estetyczny wygląd. Dorosłe koty przyzwyczajone do profesjonalnej obsługi , znoszą ten zabieg bardzo dobrze.Jedynym warunkiem są regularne wizyty w salonie .

Pielęgnacja Psa

To właśnie szata zdobi psa !

Najkrócej pisząc u psów występują trzy rodzaje sierści: krótka,długa i szorstka .

A.sierśc krótka – nie wymaga specjalnej pielęgnacji ,regularne kąpiele i szczotkowanie w okresie linienia nie zajmują zbyt wiele czasu.
# Psy gładkowłose jak -pinczery , basenji,charciki włoskie prawie nie gubią siersci i nadają się doskonale do mieszkań.
#Psy twardowłose jak – shar pei ma sierść twardą i sztywną prawie kłującą .
#Psy z obfitym podszerstkiem -pomimo ,że sierśc jest niedługa , może być uciążliwa dla domowników,gdy psy te trzymane są w domu, bo prawie stale ją gubią. Wielu ludzi decyduje się na psa z krótkim włosem ,żeby nie mieć sierści w domu – trudno o większa pomyłkę ! Bo to długowłose gubią jej znacznie mniej!Przykładem może być- owczarek niemiecki,łajki ,rasy północne,welsh corgi czy mopsy , które potrafią linieć bez końca, przez cały rok.

B.sierść długa-wymaga pielęgnacji , odpowiednich kosmetyków , b.częstych kąpieli lubi zbijac się w kołtuny i gromadzic pasożyty.Można ją strzyc , w profesjonalnym salonie dla zwierząt , i na jakiś czas mieć spokój z utrzymaniem estetycznej fryzury pupila. Sierść długa występuje w wielu odmianach ;
#kosmata z obfitym podszerstkiem – P.O.N. Jej szczególna odmiana -sierść sznurowa występuje u puli,komondorów, włoskich bergamasko.
#nastroszona i odstająca -szpice
#jedwabista – york i maltańczyk
#wełnista – pudle

C.sierść szorstka – charakterystyczna dla wielu terierów,wymaga umiejętnego trymowania które zapewnia odpowiednią fakturę i kolor włosa, pozwala utrzymać zdrową odrastajacą sierść.Sierści szorstkiej nie wolno strzyc!!!

D.psy nagie– uznane przez FCI to- nagi pies meksykański nagi pies peruwiański chiński grzywacz

Delikatna skóra tych ras wymaga ochrony przed słońcem , natłuszczania po kapieli, oraz ubierania w ciepłe sweterki i kombinezony w zimne jesienne i zimowe dni. Ponieważ psy te nie pochodzą z naszego klimatu , a dodatkowo są pozbawione włosów.

 

Jesteś zdecydowany?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie,
dostosowując się do jego potrzeb.